fbpx

Blog - warto wiedzieć

Kategoria:

Babeszjoza – malaria północy

13.02.2020
Dziś przedstawimy Wam kolejną kuzynkę boreliozy o niezbyt dobrej reputacji i opowiemy o jej skomplikowanej diagnostyce, która wymaga dużej wiedzy i wytrwałości. Mowa o babeszjozie – malarii północy.
Kategoria:

Anaplazmoza – patogen przenoszony przez kleszcze

Dziś opowiemy o kolejnej kuzynce boreliozy. Tym razem przedstawimy Wam patogen Anaplasma phagocytophilum, który został po raz pierwszy opisany późno, bo w latach 1990 – 1993.
Kategoria:

Bartonelloza – równie groźna jak borelioza

Zakażenia zwane bartonellozami mogą przebiegać w postaci choroby kociego pazura, bakteriemii, zapalenia wsierdzia, naczyniakowatości bakteryjnej lub plamicy wątrobowej.
Kategoria:

Krążące kompleksy immunologiczne zawierające przeciwciała przeciw Borrelia burgdorferi (KKI)

Standardowe podejście diagnostyczne w boreliozie obejmuje wykrywanie przeciwciał przeciwkrętkowych (testy ELISA i Western Blot / Immunoblot).
Kategoria:

ILADS kontra IDSA – cz. 2 – Test ELISA – dlaczego nie warto mu ufać?

Dziś ciąg dalszy naszej opowieści o różnicach diagnostycznych pomiędzy metodą IDSA i ILADS i o konsekwencjach dla wielu Pacjentów w postaci braku prawidłowej diagnozy…
Kategoria:

Prof. Wielkoszyński na WOŚP

Konsultacja u prof. Tomasza Wielkoszyńskiego wraz z pakietem badań laboratoryjnych o wartości 1000zł
Kategoria:

Black Friday w białych fartuchach

Chcesz zadbać o swoje zdrowie w dobrej cenie? Obawiasz się, że możesz mieć boreliozę?

BLACK FRIDAY W BIAŁYCH FARTUCHACH


Tylko 29 listopada 2019 na: borelioza-badania.pl
Kategoria:

Borelioza – ILADS kontra IDSA cz. 1

"Borelioza, szkiełko i oko" - czyli o różnicach diagnostycznych pomiędzy metodą IDSA i ILADS, a przede wszystkim o konsekwencjach, które z tego wynikają dla Ciebie – Pacjencie
Kategoria:

100% zgodności wyników naszych badań z wartościami docelowymi

Jakość naszych badań została obiektywnie zweryfikowana przez LabQuality – międzynarodowy program badający jakość badań laboratoryjnych w czołowych jednostkach na świecie!
Kategoria:

5 ważnych informacji o EliSpot 2 Borrelia

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed badaniem EliSpot 2 Borrelia:
Kategoria:

Prof. Wielkoszyński odpowiada – cz. III

Poniżej trzecia tura odpowiedzi prof. Tomasza Wielkoszyńskiego na pytania zadane przez naszych Pacjentów na profilu facebookowym. Odpowiedzi mają charakter poglądowy. Ostateczną decyzje o leczeniu podejmuje lekarz prowadzący. Informacje nie zastąpią wizyty u lekarza.
Kategoria:

Prof. Wielkoszyński odpowiada – cz. II

Zapraszamy do lektury odpowiedzi prof. Wielkoszyńskiego na pytania zadane przez naszych Pacjentów na profilu fb i w bazie mailingowej. Odpowiedzi mają charakter poglądowy. Ostateczną decyzje o leczeniu podejmuje lekarz prowadzący. Informacje nie zastąpią wizyty u lekarza.
Kategoria:

Prof. Wielkoszyński odpowiada – cz. I

Zapraszamy do lektury odpowiedzi prof. Wielkoszyńskiego na pytania zadane przez naszych Pacjentów na profilu fb. Pytania zadane na fb zostały zacytowane w wersji oryginalnej. Będziemy taką akcję powtarzać cyklicznie. Bądźcie na bieżąco, zapraszamy na fb.
Kategoria:

Dlaczego testy diagnostyczne nie zawsze wykrywają boreliozę?

Rozmowa z Kariną Gęsikowską – asystentką prof. Tomasza Wielkoszyńskiego i zastępcą kierownika laboratorium CM Wielkoszyński, magistrem analityki medycznej i technikiem farmacji. Karina jest także w trakcie pisania pracy doktorskiej na temat diagnostyki wybranych zakażeń przenoszonych przez kleszcze.

Magazyny do pobrania

Dlaczego warto przeczytać "Szkiełko i Oko"?

Udostępniamy Państwu nasze bezpłatne magazyny „Szkiełko i Oko”. Poruszamy w nich tematy na czasie takie, jak np. diagnostyka COVID-19, oraz tematykę, w której specjalizuję się od kilkunastu lat, prowadząc w tym zakresie projekty naukowe oraz badawcze i przede wszystkim diagnozując Pacjentów – czyli diagnostykę boreliozy oraz koinfekcji. Piszemy o procedurach, które budzą kontrowersje, o nowościach, mitach i faktach medycznych.

Zapraszam do lektury.

Prof. Tomasz Wielkoszyński
Założyciel
Kategorie:
Wszystkie Szkiełko i oko
Kategoria:
Data publikacji: 18.04.2020

Szkiełko i oko – diagnostyka Covid-19

Oddajemy w Wasze ręce wydanie specjalne naszego Magazynu „Szkiełko i Oko”. Inspiracja do jego stworzenia przyszła z naszej obecnej rzeczywistości, którą skutecznie zdominował nowy koronawirus SARS-CoV-2, rozprzestrzeniający się w wielu regionach świata i będący przyczyną ogólnoświatowej pandemii.

Kategoria:
Data publikacji: 18.04.2020

Szkiełko i oko – idealny test na boreliozę nie istnieje

Oddajemy w Państwa ręce pierwsze wydanie naszego magazynu. Będziemy w nim poruszać przede wszystkim tematykę związaną z diagnostyką boreliozy oraz koinfekcji – dziedziną, w której specjalizuję się od kilkunastu lat, prowadząc w tym zakresie projekty naukowe i badawcze, i przede wszystkim diagnozując Pacjentów.