Zakażenia zwane bartonellozami mogą przebiegać w postaci choroby kociego pazura, bakteriemii, zapalenia wsierdzia, naczyniakowatości bakteryjnej lub plamicy wątrobowej.
30 lat jest z nami. 30. raz z rzędu rośnie jej moc! Łączy ponad podziałami, integruje, a przede wszystkim budzi dobro i chęć niesienia pomocy. Mowa o WOŚP, która ma swój ważny XXX jubileusz w tym roku.
Dziś przedstawimy Wam kolejną kuzynkę boreliozy o niezbyt dobrej reputacji i opowiemy o jej skomplikowanej diagnostyce, która wymaga dużej wiedzy i wytrwałości. Mowa o babeszjozie – malarii północy.
Dziś opowiemy o kolejnej kuzynce boreliozy. Tym razem przedstawimy Wam patogen Anaplasma phagocytophilum, który został po raz pierwszy opisany późno, bo w latach 1990 – 1993.
Dziś ciąg dalszy naszej opowieści o różnicach diagnostycznych pomiędzy metodą IDSA i ILADS i o konsekwencjach dla wielu Pacjentów w postaci braku prawidłowej diagnozy…
"Borelioza, szkiełko i oko" - czyli o różnicach diagnostycznych pomiędzy metodą IDSA i ILADS, a przede wszystkim o konsekwencjach, które z tego wynikają dla Ciebie – Pacjencie
Jakość naszych badań została obiektywnie zweryfikowana przez LabQuality – międzynarodowy program badający jakość badań laboratoryjnych w czołowych jednostkach na świecie!
Rozmowa z Kariną Gęsikowską – asystentką prof. Tomasza Wielkoszyńskiego i zastępcą kierownika laboratorium CM Wielkoszyński, magistrem analityki medycznej i technikiem farmacji. Karina jest także w trakcie pisania pracy doktorskiej na temat diagnostyki wybranych zakażeń przenoszonych przez kleszcze.