Lipiec 19, 2018

prof. Tomasz Wielkoszyński

Witam Cię na stronie Centrum Medycznego Wielkoszyński.

Nazywam się Tomasz Wielkoszyński . Na co dzień jestem przede wszystkim lekarzem – specjalistą diagnostyki laboratoryjnej. Od 2008 roku specjalizuję się w badaniach wykrywających boreliozę oraz inne choroby przenoszone przez kleszcze. Uczestniczyłem w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych z zakresu badań nad boreliozą.

 

Centrum Medyczne Wielkoszyński, które stworzyłem – to miejsce mające służyć pacjentom – prowadzić ich od niepokoju i niepewności związanej z cierpieniem i brakiem diagnozy do siły, którą daje prawidłowa diagnoza i świadomość, że można uzyskać poprawę stanu zdrowia.

 

Z wykształcenia jestem lekarzem, doktorem habilitowanym nauk medycznych i profesorem nadzwyczajnym Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Prowadzę ze studentami zajęcia z immunologii, bakteriologii i wirusologii oraz chorób zakaźnych. Od kilkunastu lat kieruję również Laboratorium Analityczno-Bakteriologicznym w Zakładzie Pulmonologii w Tarnowskich Górach.

 

W swojej pracy kieruję się twardymi, niepodważalnymi faktami, stawiam trudne, niewygodne pytania i nie boję się innowacyjnych, nieszablonowych rozwiązań. Krętek boreliozy wymaga takiego podejścia, bo to niesłychanie inteligentna, maskująca się w organizmie bakteria. Trzeba wiedzieć, gdzie i jak jej szukać!

 

W Centrum Medycznym Wielkoszyński jesteśmy partnerem pacjenta, bo to pacjent jest najlepszym ekspertem od swoich dolegliwości. Gdy podejrzewasz u siebie jedną z chorób przenoszonych przez kleszcze, możemy zaoferować Ci badania i konsultacje diagnostyczne, które skutecznie pomogą w postawieniu prawidłowej diagnozy.

– z życzeniami zdrowia
Tomasz Wielkoszyński

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram